WhatsApp chat
WhatsApp chat
background image

TMGDK Zorunluluklar

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) Hizmetini Kimler Alır?
 

30.06.2015 tarihi itibari ile tehlikeli madde güvenlik danışmanı bulundurması zorunlu olan işletmeler aşağıdaki gibi belirlenmiştir :

 Bir takvim yılı içerisinde net 50 ton ve üzerinde tehlikeli madde işlem hacmi olan gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurması zorunludur. Uzman TMGD Adr mevzuatına uygun en doğru hizmeti almanızı sağlayacak danışmanlardan kuruludur.

 Bunun yanı sıra toplam araç taşıma kapasitesi 50 ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmelerinin de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurması zorunludur. Firamanızın ceza yememesi için en profosyenel danışmanlık hizmetini uzman tmgd kurumundan alabilirsiniz.

 Miktarına bakılmaksızın Sınıf 1 (Gazlar), Sınıf 6 (Bulaşıcı Maddeler) ve Sınıf 7 (Radyoaktif Maddeler) tehlikeli maddelerle iştigal eden ve tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan, gönderen, paketleyen, yükleyen ve dolduran olarak faaliyette bulunan işletmeler tarafından TMGD istihdam edilecek veya danışmanlık hizmeti alınması zorunludur. Bu nedenle Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığını Uzman TMGD firmasının konusunda uzman kadrosuna bırakın. Kısaca bu işi uzmanına bırakın. :)

Bu Kapsamda Sunduğumuz Hizmetlerimiz

 Firmanızca tedarik edilen veya üretilen tüm ürünlerin ADR açısından değerlendirmesi
 Firmanın operasyonel denetimi
 Üretim, depolama ve taşıma aşamaları için mevzuat ve güvenlik açısından değerlendirilmesi
 Üretilen maddelerin mevzuata uygun olarak paketlenmesi ve etiketlenmesinin sağlanması
 Sevkiyat için gerekli olan evrakların ve techizatın belirlenmesi
 Ürünlerin taşınması için uygun araç ve ekipman seçimi
 Tehlikeli Madde ile çalışan personelin eğitimleri
 İdareye verilmesi gereken Yıllık raporların hazırlanması
 Yenilenen ADR hükümlerine göre sistem güncellemesi